SGK Rehberi
Alt Manşet

Semih Durmuş'tan çağrı: Promosyon anlaşmalarını güncelleyin

30 Eylül 2022 Cuma 14:20
Semih Durmuş'tan çağrı: Promosyon anlaşmalarını güncelleyin
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, banka maaş promosyon anlaşmalarının güncellenmesi için bakanlıklara ve bankalara çağrıda bulundu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı yazılı açıklamada, bankalarla yapılan maaş promosyon anlaşmalarının enflasyon karşısında eridiğini, tüm kamu çalışanları gibi sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının aldığı promosyonların da günün şartlarıyla kıyaslandığında çok geride kaldığını ifade etti.

Banka maaş promosyonu protokollerinin revize edilerek, tüm kamu çalışanlarını ilgilendiren ortak ve kapsayıcı bir düzenleme yapılmasının elzem hale geldiğini belirten Durmuş, şunları kaydetti:

"Bankalarla yapılan sözleşmelerin ilden ile ve bankadan bankaya farklılık arz etmesi çalışanlar arasında hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve Adli Tıp Kurumu ile banka yetkilileri koordineli bir çalışmayla süreci kontrol altına almalı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün yaptığı gibi bu işe önderlik etmelidir."

Anadolu Ajansı
Bu haber 182 kez okundu.
18 Ekim - 10:40
İngiliz bakandan skandal emekli maaşı açıklaması: Söz veremem
18 Ekim - 10:20
Konut projesinde ilk temel ne zaman atılacak?
18 Ekim - 09:31
Kamudaki elektronik harcamalara ilişkin önemli düzenleme!