SGK Rehberi
Alt Manşet

Başöğretmenlik sınavına başvurularda sınav merkezi değiştirilebilecek

30 Eylül 2022 Cuma 10:40
Başöğretmenlik sınavına başvurularda sınav merkezi değiştirilebilecek
Milli Eğitim Bakanlığınca Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na başvuran öğretmenlerden yurt dışında görevli olanlar ile aylıksız izinde bulunanlar, 11-17 Ekim tarihleri arasında http://meb.ai/SinavBasvuru adresinden sınav merkezi değişikliği talebinde bulunabilecek.
/p>

Uzman ve başöğretmenlik sınavına başvuran öğretmenler, mazeretleri nedeniyle sınav merkezi değişikliği talebinde bulunabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na başvuran öğretmenlerden yurt dışında görevli olanlar ile aylıksız izinde bulunanların, 11-17 Ekim tarihleri arasında sınav merkezi değişikliği talebinde bulunabileceği ifade edildi.

Kendisinin veya birinci derece yakınının, tedavisi uzun süren bir hastalığının olması nedeniyle görev yaptıkları il dışında bulunan öğretmenlerin ise bu durumu sağlık raporuyla belgelendirmeleri şartıyla 11-21 Ekim tarihleri arasında sınava gireceği ili değiştirme talebinde bulunabileceği aktarıldı.

ADVERTISING

Söz konusu talepler, belirtilen tarihlerde Bakanlığın internet sitesinde erişime açılacak sayfalardan yapılacak.

Anadolu Ajansı
Bu haber 50 kez okundu.
18 Ekim - 10:40
İngiliz bakandan skandal emekli maaşı açıklaması: Söz veremem
18 Ekim - 10:20
Konut projesinde ilk temel ne zaman atılacak?
18 Ekim - 09:31
Kamudaki elektronik harcamalara ilişkin önemli düzenleme!