SGK Rehberi
Alt Manşet

Ankara'da 'change' araç operasyonunda 21 şüpheli yakalandı

23 Haziran 2022 Perşembe 12:26
Ankara'da 'change' araç operasyonunda 21 şüpheli yakalandı
Şüphelilerin, satın aldıkları ağır hasarlı araçların motor ve şasi numaralarını, hacizli yakalamalı veya yurda yasal olmayan yolla soktukları başka araçlarda kullandıkları belirlendi- Motor ve şasi numaraları değiştirildikten sonra satıldığı tespit edilen 32 lüks araca el kondu

Ankara'da, hacizli, yakalama kararı bulunan ya da yasal olmayan yollardan ülkeye sokulan araçları, ağır hasarlı araçlara ait motor ve şasi numaralarını kullanarak sattıkları belirlenen 21 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince, piyasadan ve gümrük müdürlüklerinden satın aldıkları ağır hasarlı araçların, motor ve şasi numaralarını, haciz ya da yakalama kararı bulunan veya ülkeye yasal olmayan yollardan sokulan otolarda kullandıkları belirlendi.

Bu araçların motor ve şasi numaralarını "change" yöntemiyle değiştirerek üçüncü kişilere sattıkları tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında 21 şüpheli gözaltına alınırken, operasyonda ele geçirilen ve Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı'nda incelenmesi sonucu, motor ve şasi numaralarının değiştirildiği belirlenen 32 lüks araca el konuldu.

Anadolu Ajansı
Bu haber 81 kez okundu.
28 Haziran - 17:41
Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı
28 Haziran - 15:41
Sağlık Bakanı yanıtladı: Maske geri gelecek mi?
28 Haziran - 15:21
Cüneyt Arkın'ın cenaze programı belli oldu