SGK Rehberi
Medya Haberleri

Araç muayene gecikme bedellerine yeni düzenleme

14 Haziran 2021 Pazartesi 12:24
Araç muayene gecikme bedellerine yeni düzenleme
Araç muayene gecikme bedellerine yeni düzenleme Gelir İdaresi Başkanlığı, yapılandırma yasasıyla getirilen ve araç muayene süresini geçirenlerden tahsil edilecek ceza oranını yüzde 5'ten yüzde 0.75'e indiren düzenlemeye ilişkin açıklama yaptı.

Gelir İdaresi Başkanlığı, yapılandırma yasasıyla getirilen ve araç muayene süresini geçirenlerden tahsil edilecek ceza oranını yüzde 5'ten yüzde 0.75'e indiren düzenlemeye ilişkin açıklama yaptı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan araç muayenelerine dair tebliğe göre, 9 Haziran tarihi itibarıyla zorunlu araç muayenesi yaptırılması gerektiği halde muayeneleri süresinde yaptırılmamış olan araçlar kapsamda yer alıyor.

Bu araç sahiplerinin 31 Aralık'a kadar araç muayenelerini yaptırmaları halinde, yüzde 5 olarak uygulanan ceza oranı, yüzde 0.75 olarak tahsil edilecek. 9 Haziran'dan sonra muayenesi gecikmiş araçlara yüzde 5 ceza oranı uygulanmaya devam edilecek. 9 Haziran'dan önce muayenesi gecikmiş araçlardan tahsil edilmiş olan yüzde 5 fazlalar ise red ve iade edilmeyecek.

Reuters

SGK Rehberi
Bu haber 128 kez okundu.
25 Temmuz - 14:29
Karlıova Belediye Başkanı koronaya yakalandı
25 Temmuz - 14:11
Uzmandan altın ile ilgili son dakika açıklaması! Tarih belli oldu fiyatlar uçacak
25 Temmuz - 13:50
Pişkinliğin böylesi! Hırsızlık yaparken unuttuğu telefonunu geri istedi