SGK Rehberi
Medya Haberleri

Bir tokat da Pakistan'dan! Bakan canlı yayında vekili tokatladı

10 Haziran 2021 Perşembe 13:31
Bir tokat da Pakistan'dan! Bakan canlı yayında vekili tokatladı
Bir tokat da Pakistan'dan! Bakan canlı yayında vekili tokatladı Fransa'da yaşanan tokat olayının ardından bir olay da Pakistan'da yaşandı. Eski bakan Awan, milletvekilini canlı yayında tokatladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un vatandaşlarla görüşmesi esnasında Damien Tarel isimli 28 yaşındaki adam tarafından tokatlanmasının ardından bir tokat olayı da Pakistan'da yaşandı.

FRANSA'DAN SONRA PAKİSTAN
Pakistan’da bir dönem Enformasyon ve Yayın Federal Bakanı olarak görev yapan Firdous Ashiq Awan katıldığı canlı yayında, Pakistan Halk Partisi (PPP) Milletvekili Qadir Mandokhel'e tokatladı.

SİNİRLERİNE HAKİM OLAMADI
2 Kasım 2020 tarihinden bu yana da Pencap Eyaleti Başbakanlığı Bilgi ve Kültür Özel Asistanı da olan Firdous Ashiq Awan, kendisini yolsuzlukla suçlayan milletvekili Mandokhel'e karşı oldukça sinirlendi. Sinirlerine hakim olamayan Awan, Mandokhel'e karşı canlı yayında tokat attı.

KAPAT [X]

"RAHMETLİ BABAMA KARŞI KÖTÜ ŞEYLER SÖYLEDİ"
Canlı yayında yaşanan tokat skandalının ardından sosyal medya hesabında yayınladığı açıklamada Awan, Mandokhel’in kendisine karşı kötü bir dil kullandığını söyleyerek savunma yaptı.

Olayın görüntülerinin tamamının yayınlanmadığını belirten Awan, bu şekliyle hikayenin yalnızca bir tarafının gösterildiğini öne sürdü.

Awan, “Canlı yayın sırasında Pakistan Halk Partisi (PPP) milletvekili Qadir Mandokhel beni tehdit etti. Küfürlü bir dil kullanarak, rahmetli babama ve bana hakaret etti. Kendimi savunmak için aşırı bir adım atmak zorunda kaldım” sözlerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı
Bu haber 109 kez okundu.
14 Haziran - 12:24
Araç muayene gecikme bedellerine yeni düzenleme
14 Haziran - 12:07
Sinop'taki tarihi buzhane binası kültür merkezine dönüştürülecek
14 Haziran - 12:00
TRT spikerinden Fatih Altaylı'ya 'sahtekar' yanıtı