SGK Rehberi
Medya Haberleri

Çin'de 10 milyon kişiye test yapıldı, vaka bulunamadı

17 Ekim 2020 Cumartesi 23:09
Çin'de 10 milyon kişiye test yapıldı, vaka bulunamadı
Çin'de 10 milyon kişiye test yapıldı, vaka bulunamadı

Çin'in Qingdao şehrinde, beş gün için yaklaşık on milyon kişiye covid-19 testi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde 13 vaka olduğu için kısıtlamaların uygulanmaya başladığı şehirde, bu defa covid-19 vakası tespit edilemedi.

Geçen ayın başlarında Çin'in Qingdao şehrinde, iki liman işçisinin corona virüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu. Geçtiğimiz hafta şehirdeki corona virüs vakaları 13'e ulaştı.

Yedi corona virüs hastası, üç sağlık çalışanı, bir liman işçisi ve onlarla yakın temasta bulunan iki kişiden oluşan 13 kişi belediye ekipleri tarafından gözlem altında tutuldu. Bunun üzerine şehirde bazı ufak çaplı kısıtlamalar uygulanmaya başladı.

Sağlık yetkilileri, geçtiğimiz beş gün içinde tüm şehir sakinleri üzerinde 10 milyondan fazla corona virüs testi yaptıklarını ve bunların tümünün negatif çıktığını açıkladı.

KAPAT [X]

Yine de, sakinlerden evde kalmaları istendi, Pekin'e uçuşlar iptal edildi ve Qingdao'dan Çin'in diğer bölgelerine seyahat edenlerin karantina altına alınması gerektiği vurgulandı.

DAHA ÖNCE WUHAN'DA DA YAPILMIŞTI

Çin'de yetkililer daha öncede salgının çıkış noktası olan Wuhan'da, 10 gün içerisinde 11 milyon kişiyi test etmişti. Mayıs ayında Wuhan sakinlerini test edebilmek için binlerce personelin katıldığı yüzlerce test merkezi açıldı.

Ayrıca, engelli insanları, yaşlıları kendi evlerinde test etmek için ekipleri seferber etmişlerdi.

 

Memurlar.Net
Bu haber 34 kez okundu.
22 Ekim - 10:12
Karın ağrısı şikayetiyle doktora gitti, hayatının şokunu yaşadı
22 Ekim - 10:11
‘Ekonomide yeniden yapılandırma şart’
22 Ekim - 10:07
Kemal Öztürk ile Adil Gür karşılıklı birbirini suçladı