SGK Rehberi
Alt Manşet

Bilim Kurulu Üyesi düğün salonlarının açılacağı tarihi paylaştı

27 Mayıs 2020 Çarşamba 17:30
Bilim Kurulu Üyesi düğün salonlarının açılacağı tarihi paylaştı
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, her şey yolunda gider tedbirlere uyulursa 11 Temmuz’dan sonra düğün gibi toplu organizasyonların yapılabileceğini dile getirdi.
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, CNNTürk’te Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi programında Türkiye’deki normalleşme adımlarıyla ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.
Sunucu Başak Şengül’ün evlenecek çiftlerin merakla beklediği “Düğün sezonu ne zaman açılacak?” soruna yanıt veren Özkan, “Normalleşme takviminin 8. haftası yani 11 Temmuz’dan sonra da bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir. Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Ancak bu söylemlerimin hepsi rakamlara bağlı.” dedi.
“SÖYLEDİĞİM HER ŞEY SALGININ SEYRİYLE İLGİLİ”
Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, “Bilim Kurulu’nda temel olarak şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının ardından adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Ancak bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğrisi aşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir.” Kaynak: www.abcgazetesi.com
CNN Türk
Bu haber 2,419 kez okundu.
15 Temmuz - 13:24
Altında yükseliş sürüyor! Haftanın en yüksek rakamı geldi
15 Temmuz - 12:26
Bakanlık açıkladı: Bölge bölge yeni virüs rakamları!
15 Temmuz - 12:07
15 Temmuz şehitleri anılıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan Gazi Meclis'te