SGK Rehberi
Alt Manşet

Sendikalı işçiler kapının önüne konuldu

9 Ekim 2019 Çarşamba 09:08
Sendikalı işçiler kapının önüne konuldu
Sendikalı işçiler kapının önüne konuldu

Sendikal çalışmayı engelleme haberleriyle gündeme gelen işyerinde bu sefer de işten atılmalar gündeme geldi…

Kahramanmaraş’ta sendikacılara yönelik saldırı haberleri ile gündeme gelen İSKUR Group, bu sefer de işten çıkarmalar ile gündeme geldi. Gazetemiz tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan, ‘Sendikacılar Kaba Kuvvete Pabuç Bırakmaz’ haberinde Öz İplik-İş Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanı Bünyamin Yumrukaya ve yanındakilerin İSKUR Group’a bağlı bir tekstil fabrikası önünde sendikal çalışması yürüttükleri sırada ellerinde beyzbol sopası olan kişiler tarafından saldırıya uğraması gündeme getirilmişti.

8 SENDİKALI İŞÇİNİN İŞİNE SON VERİLDİ

Yargıya taşınan olay ile ilgili yasal süreç devam ederken, gözler bu sefer yaşanan işten çıkarmalara çevrildi. İSKUR Group’ta çalışan ve aynı zaman Öz İplik-İş Sendikası üyesi olan 8 işçinin işlerine son verildi. Yaşanan bu işten çıkarmalar sonrası sendika işçilerine işlerine geri dönmeleri için hukuk yoluna başvurdu.

KARARLI MÜCADELEMİZDEN GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Yaşanan gelişmeler ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, işlerine son verilen üyelerinin işlerine geri dönene ve işyerinde sendikal örgütlenmenin önü açılana kadar kararlı bir şekilde mücadele edeceklerini kaydetti. Yargı süreci devam eden sendikacılara yönelik saldırı ile ilgili de konuşan Ay, kaba kuvvetin kabul edilemez olduğunu bir kez daha vurguladı.

Milli Gazete
Bu haber 222 kez okundu.
26 Mayıs - 22:40
Yardıma başvurdu!Mal varlığı şoke etti...
26 Mayıs - 22:19
Vali açıkladı: Bugün maalesef 7 pozitif vaka tespit edildi
26 Mayıs - 17:49
Çalışanlara yol ve yemek parası verilmesi gerekli midir?