SGK Rehberi
Alt Manşet

Taşeronun itiraz hakkı var mı?

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:16
Taşeronun itiraz hakkı var mı?
Kadroya geçecek taşeron işçilerin başvuruları ile ilgili değerlendirme tamamlanıyor. Kabul edilenler açıklanıyor. Kabul edilmeyenlerin ise itiraz hakkı var, bu süreyi geçirmeyin
Taşeron işçilerin devlet kadrolarına geçmesi ile ilgili süreç devam ediyor. 1 milyonun üzerinde taşeron işçiyi kapsayan düzenleme ile ilgili başvurular alındı ve değerlendirmeler bütün hızıyla sürüyor. Bu arada bazı kurumlar değerlendirme sonuçlarını da ilan etmeye başladı.
Değerlendirme komisyonları başvuru sahiplerinin yapılan düzenlemeye uyup uymadıklarına bakıyorlar. Şartları taşıyanların başvuruları kabul ediliyor ve duyuruluyor. Başvurusu kabul edilmeyenlerin, ilan tarihinden 3 gün içinde gerekçesini belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunma hakkı var.BU TARİHLERE DİKKAT!

Eğer listelerde isminiz yoksa bu itiraz başvurusu hakkını değerlendirin.
Ancak dediğimiz gibi 3 gün süre tanınıyor. Başvurusu kabul edilenler için de Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemede yer alan tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek.


Düzenlemede yer alan kadro takvimine göre kadro için başvuranları gösteren kesin listeler 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında askıya çıkacak. Başvuranlar, 3 Mart-22 Mart tarihleri arasında sınava alınacak. Sınavın ardından, 23 Mart-26 Mart tarihleri arasında itirazlar alınacak ve 27-31 Mart tarihleri arasında itirazlar incelenerek kesin sonuç açıklanacak. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek. Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az 50 puan alması şart olacak.
Sınavlarda başarılı olamayanlar ilan tarihinden itibaren 4 gün içerisinde gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilecek. Sınav itirazları 5 gün içinde çözülecek.

Faruk Erdem

Yeni Asır
Bu haber 176 kez okundu.
26 Mayıs - 22:40
Yardıma başvurdu!Mal varlığı şoke etti...
26 Mayıs - 22:19
Vali açıkladı: Bugün maalesef 7 pozitif vaka tespit edildi
26 Mayıs - 17:49
Çalışanlara yol ve yemek parası verilmesi gerekli midir?