SGK Rehberi
Medya Haberleri

Tunç Soyer kendi vakıf şirketine 8 milyon TL aktardı

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:33
Tunç Soyer kendi vakıf şirketine 8 milyon TL aktardı
AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kardeşi Onur Soyer'i genel sekreterliğine getirttiği İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na, Büyükşehir bütçesinden 8 milyon 948 bin lira aktarma girişimine çok sert çıktı
AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İzmir'deki skandala tepki gösterdi. Alpay Özalan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kendisinin yönetim kurulu başkanı olduğu ve en son kardeşi Onur Soyer'i genel sekreterliğine, danışmanı Güven Eken'i de müdürlüğüne getirttiği İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na (İZTAV), Büyükşehir bütçesinden 8 milyon 948 bin lira aktarmaya çalışmasına sert çıkarak, "Büyükşehir bünyesinde tanıtımı yapabilecek birim ve şirketler var. Neden vakıf?" dedi.

Alpay Özalan'ın o paylaşımı: Tunç Soyer, kendisinin başkanı olduğu ve kardeşi Onur Soyer'i genel sekreterliğine getirdiği İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na (İZTAV); Büyükşehir bütçesinden 8 milyon 948 bin lira aktarmaya çalışıyor. Büyükşehir bünyesinde tanıtımı yapabilecek birim ve şirketler var. Neden vakıf?

Memurlar.Net
Bu haber 475 kez okundu.
26 Şubat - 22:35
Dünya alarmda! 3 ülkeye daha sıçradı
26 Şubat - 22:30
10 bin kişiye erken emeklilik hakkı tanınacak!
26 Şubat - 22:30
Atakan ile ilgili skandal paylaşımı yapan kişi adli kontrolle serbest