SGK Rehberi
Medya Haberleri

AYM, 3 savcının FETÖ'den tutuklamasında tazminat kararı verdi

11 Eylül 2019 Çarşamba 11:59
AYM, 3 savcının FETÖ'den tutuklamasında tazminat kararı verdi
AYM, 3 savcının FETÖ'den tutuklamasında tazminat kararı verdi

Anayasa Mahkemesi, 15 Temmuz FETÖ darbesi sonrasında, haklarında tutuklama kararı uygulanan 3 savcıyla ilgili incelemesinde, suç işlendiği dair belirti bulunmamasına rağmen tutuklama kararı verilmemesiyle, başvurulara tazminat ödenmesine karar verdi.
Anayasa Mahkemesi, 15 Temmuz FETÖ darbesi sonrasında tutuklanan, 3 savcının dosyasını görüştü.

Serik Cumhuriyet Savcısı iken tutuklanan Mustafa Akçay hakkında, suç işlendiğine dair belirti olmamasına verilen tutuklama kararı nedeniyle 27 bin 500 TL tazminat ödenmesine karar verildi.

Son olarak Artvin Cumhuriyet savcısı iken tutuklanan E.A. hakkında, soruşturma makamlarının suç işlendiğine dair belirtiler somut olarak ortaya konmadan tutuklama tedbiri verildiği için oyçokluğuyla 27 bin 500 TL tazminat ödenmesine karar verildi.

Son olarak Alaşehir Cumhuriyet savcısı iken görev yapan Ali Aktaş hakkında suç işlendiğine dair belirtiler somut olarak ortaya konmadan tutuklama tedbiri verildiği için oyçokluğuyla 20 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi.

KAPAT [X]

Anayasa Mahkemesini bugün yayımlanan bir diğer kararında ise avukat olarak görev yapan Bekir Mustafa Yılmaz'ın dosyası karara bağlanmıştır. Tutuklama kararının hukuki olmaması nedeniyle 25 bin TL tazminat ödenmesine karar verilmiştir. Tıklayınız.

 

Memurlar.Net
Bu haber 100 kez okundu.
20 Ocak - 18:45
Başdenetçi Malkoç: Uygulamada sıkıntılarımız var
20 Ocak - 18:35
Borsa günü rekorla tamamladı
20 Ocak - 18:17
Çeyrek altın günü kaç TL'den tamamladı?