SGK Rehberi
Medya Haberleri

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK işçiler için buluşuyor!

11 Eylül 2019 Çarşamba 10:25
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK işçiler için buluşuyor!
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK işçiler için buluşuyor!

İşçi ve işverenin Davos’u

Türkiye İşverenler Sendikası Konfederasyonu (TİSK), dünyada geniş ilgiyle takip edilen Dünya Ekonomik Forumu’nun (Davos) bir başka versiyonunu, ülkemizde hayata geçirmeye hazırlanıyor.

TİSK, Türk-İş, Hak-İş ve DİSK’in yer alacağı forumda, çalışma hayatına ilişkin konular ele alınacak. Ayrıca kadın, genç, çocuk, engelli, çevre ve gıda israfı gibi sosyal konuların üzerinde durulacak.

SONUÇ BİLDİRGESİ YAYIMLANACAK

Yuvarlak masa şeklinde üç gün sürecek forumda, sendikalardan gelen talepler tartışılacak ve bir sonuç bildirgesi yayımlanacak. Dört sendikanın ortak imza atacağı karar bildirisi, önümüzdeki toplu sözleşmelerde yer alacak ve işçi ile işveren, bu kararlara bağlı olacak.

TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç “Nereye gidersek gidelim sendikalarımız arasında kopukluk, rekabet var. Bunu düzeltmek istiyoruz. İşçi ve işveren aynı gemide. Ülkenin aleyhine olan her şey, tüm kesimleri etkiliyor. Dünyada böyle bir organizasyon gerçekleşmemiş. Amacımız, toplumun diğer kesimlerine dokunacak plan hazırlamak ve onu hayata geçirmek” dedi.

KAPAT [X]

Sefa Bilgitekin

Türkiye
Bu haber 4,691 kez okundu.
21 Ocak - 20:40
Yarım asırdır hem yapıyor hem satıyor hem çalıyor
21 Ocak - 20:39
Sefirin Kızı dizisi, Çukur'u tahtından etti
21 Ocak - 20:35
Cep telefonunda taksit sınırı, perakende yönetmenliğine de eklendi