SGK Rehberi
Alt Manşet

Dikkat çeken uyarı: Fiziki altına yönelin!

9 Eylül 2019 Pazartesi 14:11
Dikkat çeken uyarı: Fiziki altına yönelin!
Dikkat çeken uyarı: Fiziki altına yönelin...

Yatırımda dikkat! Fiziki altını ihmal eteyin

‘Portföyünüzün yüzde 10’u altında olsun’

Ünlü yatırımcı ve Mobius Capital Partners'ın kurucusu Mark Mobius, yatırımcılara portföylerinin yüzde 10'unu fiziki altında tutmaları tavsiyesinde bulundu.

Dünya genelinde merkez bankalarının faiz indirdikleri ortamda yatırımcıların gideceği adresin altın olduğunu ifade eden Mobius, “Benim görüşüme göre, para arzının inanılmaz miktarda arttığı ortamda gidilecek yol fiziki altındır” diye konuştu.

KAPAT [X]

CNBC’ye konuşan Mobius, “Tüm merkez bankaları faizleri aşağı çekmeye çalışıyorlar ve sisteme para pompalıyorlar. Sonrasında da sisteme kriptoparalar geliyor ve hiç kimse gerçekte ne kadar kriptapara olduğunu bilmiyor” ifadelerini de kullandı.

FİZİKİ ALTINA YÖNELİN TAVSİYESİ

Özellikle ABD Doları’nın zayıflaması halinde yatırımcılara fiziki altına yönelmeleri tavsiyesinde bulunan Mobius, “Benim görüşüme göre ABD hükümeti, Trump’ın Beyaz Sarayı güçlü bir dolar istemiyor. Kesinlikle doları diğer para birimlerine karşı zayıflatmaya çalışıyorlar. Ancak bu dibe doğru bir yarış. Çünkü, onlar doları zayıflatmaya çalıştıklarında, diğer para birimleri de zayıflayacak” dedi.

FOREKS

 

SGK Rehberi
Bu haber 2,480 kez okundu.
27 Şubat - 00:05
27 Şubat 2020'den önemli gündem başlıkları
27 Şubat - 00:02
Müdür yardımcısı intihar etmişti, kimse kalmak istemiyor
26 Şubat - 23:41
5510 sayılı Kanunda öngörülen yaşlılık aylığı ile ilgili o sorunun cevabı!