SGK Rehberi
Medya Haberleri

Maaş zamlarına itiraz Saadet Partisi'den geldi!

11 Temmuz 2019 Perşembe 14:45
Maaş zamlarına itiraz Saadet Partisi'den geldi!
Maaş zamlarına itiraz Saadet Partisi'den geldi!

Saadet Partisi'nden iktidara: Ekonomik krizin faturası çalışana kesilmemeli

MAAŞ ARTIŞLARI

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz, maaş artışları, açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak iktidara seslendi: Ekonomik krizin faturası çalışana kesilmemeli

'YİK ÜYELERİNE 5000 TL, ÇALIŞANAN 57-300 TL'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, maaş artışları, açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akkiraz, yaptığı açıklamasında "İktidar Cumhurbaşkanlığı YİK üyelerine 5000 lira zam yaparken, çalışana 57 ila 300 lira arasında zammı çok görmektedir." diyerek "Saadet Partisi olarak yaşanan ekonomik krizin faturasının tamamen çalışana kesilmesini doğru bulmuyoruz." dedi.

"Saadet Partisi olarak emeğin korunmasını temel hak olarak görüyoruz." açıklamasında bulunana Akkiraz, "Temmuz ayında yapılan maaş artışını yeterli bulmuyoruz. Yapılan artış çalışanın ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek seviyede değildir." ifadelerini kullanarak şunları kaydetti:

"EKONOMİK KRİZİN FATURASI ÇALIŞANA KESİLMEMELİ"

"Bugün asgari ücret 2020 liradır. Halbuki Türk-İş'in yapmış olduğu araştırmalara göre açlık sınırı bile 2200 lira civarındadır.İktidar çalışana cimri, faizci ve rantiyeciye cömert davranırsa o iktidar kerim bir iktidar olmaz. İktidar Cumhurbaşkanlığı YİK üyelerine 5000 lira zam yaparken, çalışana 57 ila 300 lira arasında zammı çok görmektedir. Saadet Partisi olarak yaşanan ekonomik krizin faturasının tamamen çalışana kesilmesini doğru bulmuyoruz."

Milli Gazete
Bu haber 426 kez okundu.
18 Ekim - 21:49
İBB, tarihi garlar ihalesinden elendi
18 Ekim - 21:45
Tıpış tıpış geldiler bütün şartları kabul edip gittiler
18 Ekim - 21:40
Paraşüt dağlık alana düştü! 1 ölü, 2 yaralı