SGK Rehberi
Medya Haberleri

MHP İstanbul'da ilk mitili hemşerilere attı!

12 Haziran 2019 Çarşamba 08:50
MHP İstanbul'da ilk mitili hemşerilere attı!
MHP İstanbul'da ilk mitili hemşerilere attı!

MHP'li yöneticilerin 23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili önemli çalışma başlattığı duyurulurken seçimleri Cumhur İttifakı adayının kazanması için farklı yöntemler denedikleri belirtildi.

23 Haziran seçimleriyle ilgili 'İstanbul'a mitil atılacak' ifadesini kullanan MHP'li yöneticiler seçim çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdı.

BBC Türkçe'de geçen habere 'MHP 23 Haziran'a nasıl hazırlanıyor?' başlıklı haberde İstanbul seçimlerine ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, 'Hemşehri harekâtını başlattık' açıklaması yaptı.

23 Haziran İstanbul seçimleriyle MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'İstanbul'a mitil atılacak' ifadeleri dikkat çekerken MHP'lilerin 'ilk mitili' akrabalara atıkları görüldü.

KAPAT [X]

23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili yoğun bir çalışma başlattıklarını aktaran MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yönter, şu açıklamayı yaptı:

"Bu kapsamda il başkanlarımız gruplar halinde, ihtiyaç hasıl oldukça ve burada hazırlanan programlara katılmak maksadıyla yoğun bir şekilde İstanbul'a geliyorlar, hemşehrileriyle buluşuyorlar.
Sayın Genel Başkanımız birinci il başkanları toplantısını 9 Mayıs 2019 tarihinde yapmıştı. 15 il başkanımızı Ankara'ya toplamıştı. Sonuç itibariyla ilk etapta İstanbul'da nüfusu 250 bin ve üstü hemşeri profiline sahip illerin il başkanlarını İstanbul'a görevlendirdi. Mesela Sivas, mesela Ordu…
İl başkanlarımız Ramazan ayı münasebetiyle tertip edilen iftarlara iştirak ettiler, hemşehrileriyle diyaloğa geçtiler. Onlara Cumhur İttifakı'nı anlattılar, 23 Haziran'ın öneminden bahsettiler, Sayın Binali Yıldırım'a destek talebinde bulundular. Bu süreç heyecan ve hızla devam ediyor.
Sayın Genel Başkanımız 15 il başkanımızı topladıktan kısa bir süre sonra ikinci il başkanları grubunu Ankara'da topladı. Onların da sayısı 16'ydı. Üçüncü il başkanları toplantımız da iki hafta önce yapıldı. Bu çerçevede 49 il başkanımız Ankara'da toplandı. Böylelikle bütün il başkanlarımız İstanbul'daki çalışmalara görevlendirilmiş oldu. Hemşeri profiline uygun bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz
."

BBC Türkçe
Bu haber 125 kez okundu.
24 Ağustos - 20:35
Bir kadın cinayeti daha!Eşi ve çocuğunu öldürdü
24 Ağustos - 20:31
'yüksek sesle konuşma' kavgasında, kan aktı
24 Ağustos - 19:47
'15 TL'nin altından fındık satmayın'