SGK Rehberi
İşçi

Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı 13 bin 500'ü geçti

4 Haziran 2019 Salı 09:14
Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı 13 bin 500'ü geçti

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"On bir ayın sultanı, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olarak kabul edilen bir Ramazan ayını daha tamamlamış bulunuyoruz. Ramazan ayı, rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Ramazan ayı yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın en üst seviyelere çıktığı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularının güçlendiği bir aydır.

HAK-İŞ olarak, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra CHP ve HDP’li Belediye Başkanları’nın göreve gelmesiyle birlikte bazı belediyelerde HAK-İŞ üyesi işçilere yönelik bir “cadı avı” başlatılarak üyelerimiz zorla ve baskıyla istifa ettirilmeye başlandı. CHP ve HDP'ye ait 72 belediyede HAK-İŞ’e bağlı sendikalardan istifa ettirilen kişi sayısı 13 bin 500’ü geçmiştir. Bu sayının daha da artacağı endişesini yaşamaktayız. İstifa etmeyen arkadaşlarımıza da çeşitli baskılar ve yıldırma politikaları uygulanmakta, sürgünler yapılmaktadır.

Emekçi kardeşlerimizin sendikalardan istifa ettirilmeleri ve işten çıkarılmalarının son bulmasını istiyoruz. İşten çıkarılan arkadaşlarımız için bayram sonuna kadar herhangi bir adım atılmazsa Bolu’dan Ankara’ya “Hakkımızı ve işimizi istiyoruz ve işimize dönmek istiyoruz” temasıyla bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.

KAPAT [X]

İşinden, aşından, ekmeğinden edilen emekçilerimiz Ramazan Bayramı’na buruk girmektedir. Emekçilerimiz bu bayram mahzun, mutsuz ve hüzünlüdür. Sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularının güçlendiği Ramazan Bayramı’nın tüm kalpleri yumuşatmasını diliyoruz.

Terörün, savaşların ve insanlık dışı bütün uygulamaların bir an önce sona ermesini, işgallerin son bulmasını, bu bayramı dünyanın her köşesinde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin gerçek bir bayram havasında kutlamasını istiyoruz. Mübarek Ramazan Bayramının savaşların sona ermesine ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, tüm üyelerimizin, çalışanların, bütün Müslüman aleminin Ramazan Bayramını en içten duygularımızla kutlar, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde işimiz ve aşımızın güvencede olduğu nice bayramlara ulaşmayı temenni ederiz.”

SGK Rehberi
Bu haber 413 kez okundu.
30 Temmuz - 13:25
46 soruda işçilerin izinlerle ilgili bilmesi gereken her şey
15 Temmuz - 08:10
100 emeklinin maaşını 173 çalışan ödüyor
11 Temmuz - 17:53
Temmuz zammı sonrasında sigortalıların cenaze ödeneği arttı mı?