SGK Rehberi
Emekli

CHP seçim bildirgesinde EYT sorununu nasıl çözeceğini açıkladı!

2 Haziran 2019 Pazar 13:53
CHP seçim bildirgesinde EYT sorununu nasıl çözeceğini açıkladı!

CHP’nin seçim bildirgesi adeta verilen kanun tekliflerini yalanlıyor. Şuana kadar çok sayıda CHP Milletvekili Emeklilikte Yaşa Takılanların emekli olabilmeleri için kanun teklifi vermiştir. Aynı şekilde CHP Genel Başkanı da bunların emekli olması gerektiğini ifade ediyor.

Ancak, CHP'nin seçim bildirgesinde hiç te böyle bir taahhüt göremiyoruz.

Bildirgede aynen şu ifadelere yer verilmiştir; “Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Prim ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız.” Yani CHP, seçim bildirgesinde prim ödeme süresini tamamladıkları halde emekli olamayanların emekliliğini sağlayacağını söylemiyor. Sadece bunların prim ödemeksizin sağlık hizmetinden yararlanmalarının sağlanacağını ifade ediyor.

Bu konuda CHP’nin açıklama yapması gerekiyor. Yaşa takıldığı için emeklilik hakkını kazanamayanlara emeklilik hakkı verilecek mi yoksa bunlar oy uğruna oyuna mı getiriliyor?

KAPAT [X]

Daha önce SSK Genel Müdürlüğü yapmış biri olan Kılıçdaroğlu, aktüeryal dengenin ne demek olduğunu en iyi bilecek kişilerden birisidir. Maalesef söylemlerine bu denge hiç yansımıyor. Kendisine duyulan güvensizliğin sebebi de bu olsa gerektir. Yani seçim bildirgesi mi doğru yoksa beyanları mı? Bunun izahı gerekmez mi?

SGK Rehberi
Bu haber 521 kez okundu.
13 Temmuz - 22:48
Bakan Yardımcıları emekli olunca ne kadar maaş alacaklar?
13 Temmuz - 15:22
En yüksek devlet memuru'nun maaşı, emekli maaşı ve ikramiyesi belli oldu!
10 Temmuz - 16:49
Paşaların zamlı emekli maaşları ve ikramiyeleri belli oldu