SGK Rehberi
Soru Cevap

Sözleşmeliyim, işçi olarak çalıştığım süreler yıllık iznimde sayılır mı?

31 Mart 2019 Pazar 09:44
Sözleşmeliyim, işçi olarak çalıştığım süreler yıllık iznimde sayılır mı?
Soru
Merhaba 13 ay daimi kamu işçisi olarak çalıştım sonrasında 4b sözleşmeli memurluğu kazandım işçilikten istifa edip memurluğa başladım kamuda daha önce 1 yıldan fazla çalıştığım için yıllık izin kullanabilirmiyim cevaplarsanız çok sevinirim eğer kullanabiliyorsam ilgili madde nedir ?

Cevap
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

"Madde 9- 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde belirtilen kurumlarda geçen hizmet süresi, bir yıldan on yıla kadar olan personele yirmi gün, on yıldan fazla olanlara otuz gün ücretli yıllık izin verilir."

Kamu kurumlarında daimi işçi olarak çalıştığınız sürelerin yıllık izninizde sayılacağını düşünüyoruz.

SGK Rehberi
Bu haber 137 kez okundu.
11 Kasım - 19:35
Büyükşehir Meclisinde işçi çıkarmalar gündemde
11 Kasım - 19:23
Vali: 2 güvenlikçi alacaktık, 800 kişi müracaat etti
11 Kasım - 18:00
İki kurum personel alımı yapacak