SGK Rehberi
Medya Haberleri

CHP'li 3 belediye meclis üyesi partisinden istifa etti

14 Mart 2019 Perşembe 20:05
CHP'li 3 belediye meclis üyesi partisinden istifa etti
Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi Şeref Balbay: - "Başka bir partiye geçişim söz konusu değil ama tepki noktasında AK Parti'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan'ı destekleyeceğim"
İzmir'in Bayraklı ilçesinde, CHP'li 3 belediye meclis üyesi partilerinden istifa etti.

Bayraklı Belediyesi meclis üyeleri Şeref Balbay, Mustafa Karaman ve Alim Şenay partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Balbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin Bayraklı'da belediye başkan adayı gösterdiği Serdar Sandal'ın ilçeye uygun olmadığını ifade ederek, "CHP Genel Merkezi öyle bir aday gösterdi ki, Genel Başkan'ın eşinin akrabası olduğu söyleniyor. Genel Başkan akrabasını aday gösterecekse Tunceli'ye götürsün aday yapsın. Aday, Bayraklı mozaiğini temsil etmiyor. Adayın bu mozaikte karşılığı yok. Onun hayat görüşünü Bayraklılara anlatmakta zorluk çekiyoruz." diye konuştu.

Sandal'ın aday gösterilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Balbay, "Başka bir partiye geçişim söz konusu değil ama tepki noktasında AK Parti'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Aslan'ı destekleyeceğim. Seçime kalan sürede onun yanında olacağım. Diğer iki arkadaşımla ortak hareket ediyoruz. Onlar da Aslan'ı destekliyor." dedi.

Karaman ve Şenay ise düzenleyecekleri basın toplantısıyla kararlarının gerekçesini açıklayacaklarını bildirdi.
Anadolu Ajansı
Bu haber 131 kez okundu.
20 Mart - 10:41
Akar, Hakurk'taki hain saldırının detaylarını açıkladı
20 Mart - 10:39
Şırnak'tan acı haber: 1 asker şehit, 1 asker yaralı
20 Mart - 10:29
Sosyal medya bunu konuşuyor! İşte yaşanan o tartışma