SGK Rehberi
Medya Haberleri

Erdoğan 3600 ek gösterge için tarih verdi!

14 Mart 2019 Perşembe 13:55
Erdoğan 3600 ek gösterge için tarih verdi!
Erdoğan'dan flaş ek gösterge açıklaması

Erdoğan: Ek göstergeyi seçimden sonra ele alacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ek göstergeyi seçimden sonra ele alacağız dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp bayramı programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ek göstergeyi seçimden sonra ele alacağız dedi

KAPAT [X]

Erdoğan şunları söyledi:

Polislerimiz, öğretmenlerimizle birlikte, hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız konulardan birisi de budur. Günün 24 saatinde kesintisiz sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarına bir kez daha buradan şükranlarımı sunuyorum

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

EK GÖSTERGEYİ SÖZ VERDİĞİMİZ ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ

"Her meslek önemlidir hürmeti hak eder ama sağlık konusu bu listenin en tepesinde yer alır. Sağlık çalışanlarımıza yönelik zaman zaman duyduğumuz saldırıların asla affedilir, hafife alınır bir tarafı yoktur. Doğrudan kendi canlarına saldırdıklarının farkında değiller. Sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.

Eski Türkiye'de içimizi en çok acıtan konulardan biri sağlık sistemiydi. Hastanelerimiz adeta dökülüyordu. Vatandaş doktora ulaşana kadar sağlam olsa hastalığı tavan yapıyordu. Acillerin durumu çok daha fenaydı. Hastanede rehin kalan ölüsü daha rehin alınan arka kapılardan kaçmak zorunda bırakılan insanlarımız vardı. Ülkemizdeki her bir vatandaşımızın gelirine, statüsüne bakılmaksızın en iyi sağlık hizmeti alabileceği bir yapı kurduk.

Şehir hastaneleri şahsımın sağlık zirvesi olarak gördüğü bir hayaliydi. Hedef, vatandaşımızın başka bir yere gitmeden teşhis ve tedavisinin burada yapılmasıydı.2013 yılında şehir hastanelerimizle ilgili imza atma törenini gerçekleştirerek inşaat aşamasına geçtik."

SGK Rehberi
Bu haber 3,796 kez okundu.
20 Mayıs - 15:13
Kurtulmuş'tan bedelli ve 3600 ek gösterge açıklaması
20 Mayıs - 15:10
Öldürdüğü adamdan şikayetçi oldu!
20 Mayıs - 15:06
Bu köye kimse dokunamıyor!