SGK Rehberi
Gündem

'Baba evde çıplak bir adam var!'

11 Şubat 2019 Pazartesi 11:35
'Baba evde çıplak bir adam var!'
'Baba evde çıplak bir adam var!'

3 Ocak 2018’de iş kıyafetlerini almak için 17.00 sıralarında Üsküdar'daki evine giden restoran işletmecisi Mahir Ardıç, evinde çıplak şekilde yakaladığı Mahmut Çütçü’yü öldürmüştü. Olayla ilgili cezalar kesinleşti.

Kapıyı üzerinde havlu ile eşi B.A. (28) açtı. Duş alacağını belirten B.A. eşine işe gitmesi gerektiğini söyledi. Ardıç ise eve girip salonda 3 yaşındaki kızını sevmeye başladı. Bu sırada kızı evde çıplak bir adam olduğunu söyledi.

Bunun üzerine Ardıç, iş yerinde kurye olarak çalışan Çetin Tanrıtanır’ı eve çağırdı. Ardıç, ardiye olarak kullandıkları yeri açtığında, iç çamaşırını giymeye çalışan ve çıplak haldeki özel güvenlik görevlisi Mahmut Çütçü’yü gördü. Bu sırada eve gelen Tanrıtanır, kaçmaya çalışan Çütçü’yü tuttu. Mutfağa gidip bıçak alan Ardıç, önce eşini sonra da Çütçü’yü bıçakladı. Çütçü hayatını kaybetti, evden yaralı olarak kaçan B.A. ise hastaneye gitti.

MÜEBBET HAPSE İNDİRİM

Açılan davada Mahir Ardıç, Çütçü’yü ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’den 15 yıl hapis cezası aldı. Tutuksuz sanık Tanrıtanır’ın ise Çütçü’nün öldürülmesi eylemine asli fail olarak iştirak ettiği gerekçesiyle müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Ceza, sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak 25 yıla düşürüldü.

Milliyet
Bu haber 2,695 kez okundu.
18 Nisan - 13:00
Erzurum Daday Belediyesi 2 İşçi Alacak
18 Nisan - 11:04
Avukat 'müvekkilim ile müşteki hala aşık' deyip tahliye istedi
17 Nisan - 17:20
Yayaya çarpan otomobil takla attı: 2 yaralı