SGK Rehberi
Medya Haberleri

İş yapmayan bürokratların ismi Erdoğan'a verilecek iddiası

11 Şubat 2019 Pazartesi 14:00
İş yapmayan bürokratların ismi Erdoğan'a verilecek iddiası
İş yapmayan bürokratların ismi Erdoğan'a verilecek iddiası!

Anayurt'tan Murat Polat'ın haberine göre, Devlet bürokrasisinde bölgecilik yapan ve sorun çözmeyen bazı bürokratların isimlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verileceği iddia ediliyor. Yerel seçimler öncesi çalışmayan, telefona çıkmayan ve randevu vermeyen bazı bürokratlar görevden alınacak. Siyaset ve bürokrasinin en çok dile getirildiği yer olan TBMM kulislerinde, seçim öncesi devlet bürokrasisinde yer alan bazı Karadenizli bürokratlar konuşuluyor.

Polat'ın yazısının bir bölümü şu şekilde;

İŞ YAPMAYAN BÜROKRATLARIN İSMİ ERDOĞAN'A VERİLECEK İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaman zaman partisinin grup toplantılarında bütün bürokratları uyardığı biliniyor. Erdoğan'ın, iş yapmayan bu bürokratların farkında olmadığı, yapılan yanlışları öğrendiği takdirde, o bürokratı anında görevden alacağı da ifade ediliyor.

TBMM de bütün milletvekilleri kendi partisinin grup başkan vekilleri ile zaman zaman görüşürler. Bu görüşmelerde en çok telefonlara çıkmayan, işleri yokuşa süren bürokrat şikayetleri konuşulur. Kulislerde bazı bakanların bile kendi bürokratlarına söz geçiremediğini, bu konuda bakanların milletvekillerine dert yandığı konuşulurken, AK Parti grubuna yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, iş yapmayan bazı Karadenizli bürokratların listesinin çıkarıldığı ve bu listenin Erdoğan'a verileceği söyleniyor.

METİN KÜLÜNK TEPKİ GÖSTERDİ

Ak Parti eski İstanbul Milletvekili ve Ak Parti Teşkilatlarını ve belediyelerin denetlenmesinden sorumlu olan Metin Külünk bürokraside yaşanan sıkıntılara tepki gösterdi.

Bürokraside bulunduğumuz makamlar babamızın çiftliği değil diyen Külünk, “Herkes haddini bilecek kamu yönetimi milletin emanetidir devlet bir gruba ait değildir. Devlet bir ülkede yaşayan milletin cümlesine ait bir değerdir. Devletteki makamlar milletin emanetidir. Milletin emanetini hissederek kamu görevi yapar dolayısıyla ulaşır olmak millete tepeden bakmak milletin meselelerini millet merkezli değil ego merkezli bakarsa kamu yöneticisi milletin kendisine emanet ettiği siyaset makamının hakkını ödememiş olur. Hiçbir makam şahsına ait bir güç değildir. Millete ait bir güçtür” diyerek bürokrasiyi eleştirdi.

KAPAT [X]

Yazının tamamı için tıklayın

Anayurt
Bu haber 303 kez okundu.
24 Ağustos - 20:35
Bir kadın cinayeti daha!Eşi ve çocuğunu öldürdü
24 Ağustos - 20:31
'yüksek sesle konuşma' kavgasında, kan aktı
24 Ağustos - 19:47
'15 TL'nin altından fındık satmayın'