SGK Rehberi
Medya Haberleri

3600 ek göstergeyi hatırlattı! Kapsamlı teklifimiz TBMM'de

11 Şubat 2019 Pazartesi 08:10
3600 ek göstergeyi hatırlattı! Kapsamlı teklifimiz TBMM'de
3600 ek göstergede kapsamlı teklifimiz TBMM'de

3600 ek gösterge uyarısı! Çıkmaza girer

'Maliyet hesabıyla hareket edilirse ek gösterge çıkmaza girer. Dört meslek grubu değil tüm kamu çalışanları bundan yararlanmalı.'

Türkiye Kamu-Sen İzmir İl temsilciliği ev sahipliğinde İzmir İstişare toplantısında açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Önder Kahveci, çalışma hayatını yakından ilgilendiren konulara değindi.

TEKLİFİMİZ TBMM'DE

3600 ek gösterge ile ilgili kapsamlı bir teklif hazırladıklarını ve şu an TBMM'de bulunduğunu ifade eden Kahveci "Dört meslek grubu değil tüm kamu çalışanları bundan yararlanmalı. Beklentiler boşa çıkarılmamalı" dedi

'EK GÖSTERGE BÜTÜN ÇALIŞANLARI KAPSAYACAK ŞEKİLDE BİR AN ÖNCE ÇIKMALIDIR'

Genel İdari Hizmetler sınıfına geçen Mübaşirlerin elde ettiği kazanımın diğer iş kollarında da devam etmesi gerektiğini vurgulayan Kahveci, Meclis gündemine getirilen ek gösterge hususunda çalışanların beklenti içerisinde olduğuna dikkat çekerek, “kamu kurumlarında liyakat, ehliyet ve hakkaniyet bir an önce tesis edilmelidir” diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti.

TÜM HERKESİ KAPSAMALI

“Ek gösterge verilmesi konusunda umudumuzu kaybetmiyoruz. Bir an önce bu konuda bir adım atılmalı.

KAPSAMLI KANUN TEKLİFİ HAZIRLADIK

Çalışanlar beklentiye sokuldu ve bu beklenti karşılanmalı. İktidarın 3600 ek gösterge sözünün, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kamu görevlilerinin ek göstergeye ilişkin sorunlarının kalıcı olarak çözülmesi için kapsamlı bir kanun teklifi hazırladık. Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı bunu TBMM’ye sundu.

'EK GÖSTERGE ÇIKMAZA GİRER'

Maliyet hesabıyla hareket edilirse ek gösterge çıkmaza girer. Dört meslek grubu değil tüm kamu çalışanları bundan yararlanmalı. Beklentiler boşa çıkarılmamalı. İle alımlarda ve görevde yükselmelerde liyakat, ehliyet ve hakkaniyet çok önemlidir. Bu konuda hassasiyet gösterilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı’na mülakat konusunda rahatsızlığımızı ifade ettim. İnanmıyorum ki, bu konuda gereken adımlar atılacaktır.” dedi.

3600 ek gösterge Meclis'e sunuldu! İşte tam metin haberi için TIKLAYINIZ

'ARTIK SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİ VERİLMELİDİR'

Kamuda faklı statüde çalışanların beklentilerini dile getiren Kahveci,“2018 yılında 4/C’li geçici personelin 4/B’li sözleşmeli statüye, taşeron çalışanlarının ise daimî işçi kadrolarına geçirilmesi kararıyla, çalışma hayatında iş güvencesinin güçlendirilmesi yolunda büyük bir adım atılmış olması nedeniyle mutlu olduk. Mücadelemiz ve arzumuz bütün 4/B’li, 5393 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun gibi farklı mevzuat hükümlerince uygulanan güvencesiz istihdam modellerinin kaldırılması ve tüm personelin iş güvencesine kavuşturulması yolundadır” dedi.

TÜRKİYE KAMU-SEN KAMU ÇALIŞANLARININ GERÇEK TEMSİLCİSİDİR

Son yıllarda yapılan toplu sözleşme dönemlerinde kaybedenin memur ve emekliler olduğuna dikkat çekerek, maaşlarda yaşanan reel kayıplara değinen Genel Başkan Önder Kahveci,

KAPAT [X]

“Kamu görevlilerimizin ve emeklilerimizin 2020 ve 2021 yıllarındaki ekonomik geleceğinin belirleneceği 5. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri gerçekleştirileceği bir yıldayız. Yaşanan acı tecrübeler neticesinde, kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin gelişmesi noktasında bu toplu sözleşme masasına Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olarak oturmasının zorunlu olduğunu ortaya koyuyor. Bu hedefe, popülizmden uzak, gerçek anlamda sendikacılık yaparak, hiçbir menfaat gözetmeksizin yalnızca kamu görevlilerinin hakları uğruna mücadele ederek ve işimize dört elle sarılarak ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok” şeklinde sözlerine son verdi.

3600 ek gösterge Meclis'e sunuldu! İşte tam metin haberi için TIKLAYINIZ

SGK Rehberi
Bu haber 11,923 kez okundu.
24 Ağustos - 21:32
İkinci el araçta kilometreye dikkat! Sorgulama 6 TL
24 Ağustos - 20:55
Erdoğan'dan İmamoğlu'na: İstanbul’u sel bastı beyefendi tatilde
24 Ağustos - 20:50
Fatih Portakal'dan Rasim Ozan Kütahyalı için çağrı