SGK Rehberi
Gündem

Belediye Başkanı'na hemşireye taciz suçlaması

10 Ocak 2018 Çarşamba 22:09
Belediye Başkanı'na hemşireye taciz suçlaması
Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinin Belediye Başkanı Saim Çevik hakkında, bir hemşireye yönelik olarak "basit cinsel saldırı", "hürriyeti tahdit" ve "kasten yaralama" suçlarından 25 yıla hakkında kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede hemşire T.D'yi iş bulma bahanesiyle Bolu'ya çağırdığı belirtilen Çevik'e yönelik taciz ve diğer suçlamalar ayrıntı olarak anlatıldı.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı İddianameye göre Saim Çevik ile İstanbul'daki hemşire T.D, Facebook'ta tanıştı. Başkan Çevik, T.D'ye siyasi çevresini kullanarak iş bulacağını söyleyerek Bolu'ya çağırdı. Özel bir hastaneye de iş başvurusu yaptı. Bolu'da bir kafede buluştular. Çevik "Gezip eğlenmeyecek miyiz?" diyerek T.D'ye Akçakoca'ya gitmeyi teklif etti. Ancak T.D kabul etmedi. Başka bir içkili mekana gittiler. Bir süre alkol aldıktan sonra mekandan ayrıldılar. Arabaya bindiklerinde belediye başkanı Çevik oynamaya başladı ve T.D'yi öpmeye çalıştı. Daha sonra da dansöz oynatılan başka bir mekana daha gittiler. T.D'nin iddiasına göre Çevik buraya kendisini zorla götürdü ve zorla içki içirmeye çalıştı.

"BU EV SENİN"

Buradan ayrıldıktan sonra da kızı Bolu'daki evine götürdü. "Seni bu halde eve göndermem. Aileni ara arkadaşlarının yanına gittiğini söyle. Bundan sonra senin arkandayım, bu ev senin" diyerek hemşireyi ikna etmeye çalıştı. Kaçamayacağını anlayan T.D ise eve girerek kendini tuvalete kilitledi. Cep telefonundan bir yakınına konum atarak yardım istedi.

"ŞİKAYETÇİ OLMA, BİTERİM"

KAPAT [X]

Bu sırada da camdan atlayarak kaçmaya çalıştı ve yaralandı. Başkan Çevik, hemşire T.D'yi tekrar eve sokarak "Ne yaptın sen! Seni mahvederim" diyerek korkutmaya çalıştı. İbrahim diye bir yakınını arayarak "Bu kız beni bitirdi. Camdan atladı. Çabuk gel. Ben burada değilim. Bu olayı sen yapmış olacaksın" dedi.

"TUZAK KURDULAR"

Hemşire T.D'yi "Şikayetçi olmayacaksın, itibarım biter. Seni mahvederim" diyerek korkutmaya çalışan Çevik, daha sonra evi ter ketti. Yaralı hemşire de evden kaçarak çevredekilerden yardım istedi.

Belediye Başkanı Çevik, yemek ve eğlence teklifinin T.D'den geldiğini söyleyerek kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti.

MUSA KESLER

Milliyet
Bu haber 424 kez okundu.
11 Aralık - 15:14
Tartıştığı babasını boğarak öldürdü!
11 Aralık - 14:38
İnanılmaz sağlık skandalı! Böbreğinde 50 santimlik tel unuttular
11 Aralık - 11:02
'Seni seviyorum' dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü